وام دانشجویی گرجستان

وام دانشجویی گرجستان

استفاده از وام دانشجویی گرجستان در صورتی که دانشجو واجد شرایط باشد امکان پذیر است. یکی از مزایای اخذ وام دانشجویی این است که دانشجو در حین تحصیل ملزم به بازپرداخت وام نیست و بر اساس زمان‌بندی مشخص شده می ‌تواند پس از فارغ التحصیلی وام خود را پرداخت نماید. البته وام دانشجویی دارای بهره نیز هست که دانشجو هنگام دریافت وام از آن اطلاع پیدا می کند.

وام دانشجویی از طرف چه موسسه ای تأمین مالی می شود؟

دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نمی‌ شوند گزینه‌ های دیگری به نام وام دانشجویی در گرجستان پیش رو دارند. این وام توسط موسسه های مالی تأمین می شوند و تنها به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که شرایط لازم برای دریافت وام را داشته باشند.

شرایط دریافت وام دانشجویی توسط دولت گرجستان تعیین می ‌شود. هزینه وام از طرف بانک‌ ها یا مؤسسات مالی خصوصی تأمین می‌ شود. این هزینه تنها به حساب دانشگاه واریز می شود و شامل هزینه‌ های مربوط به شهریه و تحصیل می شود. فرد وام گیرنده باید برای دریافت وام حداقل یک ضامن داشته باشد.

آیا وام دانشجویی به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد؟

بر اساس شرایط موجود در کشور گرجستان دانشجویان بین المللی می توانند از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های مختلف دانشگاه های این کشور برای تأمین هزینه های تحصیل خود استفاده کنند؛ اما نکته قابل توجه در مورد وام دانشجویی در گرجستان این است که امکان دریافت وام دانشجویی برای دانشجویان خارجی در گرجستان وجود ندارد و تنها شهروندان گرجستانی می توانند واجد شرایط دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی این کشور باشند.

وام دانشجویی در گرجستان به دانشجویان خارجی

وام دانشجویی به دانشجویان خارجی

سخن پایانی

هزینه های مربوط به تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در گرجستان نسبت به سایر کشورهای دنیا کمتر است. به همین منظور دانشجویان ایرانی تمایل زیادی دارند در دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در گرجستان، به تحصیل پزشکی بپردازند.

با توجه به پایین بودن هزینه ها، همچنان امکان استفاده از بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد. این بورسیه ها معمولاً به افرادی که دارای رزومه های قوی و نمرات بالا هستند، تعلق می گیرد.

در بسیاری از کشورها امکان استفاده از کمک هزینه های دیگر مانند وام دانشجویی نیز وجود دارد؛ اما دریافت وام دانشجویی برای دانشجویان خارجی امکان پذیر نیست و تنها شهروندان کشور گرجستان می ‌توانند از این وام ها استفاده کنند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *