چگونه یک رزومه نامه خوب و تاثیرگذار بنویسیم؟

در نوشتن رزومه نامه باید دقت کنید که نهایت دقت را به کار ببرید. در این صورت شانس پذیرش شما افزایش خواهد یافت.

اولین گام وارد کردن مشخصات فردی است

در همه انواع رزومه ها چه رزومه فردی و چه رزومه کاری در همه این موارد باید یک چارچوب خاصی را برای نگارش رعایت کنید اولین گام در نگارش رزومه اطلاعات پایه یا مشخصات فردی شماست. اگر در رزومه از عکس خود استفاده می کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که این عکس، رسمی باشد.

بعد از انتخاب کردن عکس مناسب برای رزومه نوبت به وارد کردن اطلاعات فردی شما از قبیل نام نام خانوادگی وضعیت تعهد وضعیت خدمت سربازی و تاریخ تولد شما است. دقت کنید این اطلاعات را به درستی وارد کنید و نام و نام خانوادگی را دقیقاً همانند آنچه که در شناسنامه شما است بنویسید. توجه کنید که بخش وضعیت سربازی فقط در رزومه آقایان ذکر می‌شود.

نگارش رزومه

نگارش رزومه

وارد کردن اطلاعات تماس و آدرس محل سکونت در رزومه

مرحله بعدی در تکمیل رزومه وارد کردن اطلاعات تماس است اگر وبسایت شخصی دارید آدرس آن را نیز در هنگام نگارش رزومه وارد کنید در این بخش باید نام کشور استان شهر آدرس محل سکونت شماره تلفن همراه و شماره تلفن ثابت را وارد کنید دقت کنید که هیچ وقت به آدرس ایمیل و یا آدرس محل سکونت اکتفا نکنید.

قید کردن سوابق تحصیلی اصلی ترین مرحله در نگارش رزومه است

قدم بعدی در نوشتن رزومه وارد کردن اطلاعات تحصیلی است بر این اساس شما اطلاعات آخرین مدرک تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید را در این قسمت وارد می‌کنید. به عنوان مثال اگر شما در دانشگاه امیرکبیر تحصیل کرده اید باید حتماً نام دانشگاه و مدرکی که از آن دانشگاه گرفته اید را ذکر کنید.

 سوابق شغلی خود را به دقت وارد کنید

قدم بعدی در نگارش رزومه وارد کردن اطلاعات و سوابق شغلی است. اگر صاحب کسب و کاری هستید گزینه‌ی خود اشتغال و اگر به‌صورت دورکاری مشغول له کار هستید گزینه‌ی دورکاری را انتخاب کنید. در قسمت بعدی از اطلاعات سوابق شغلی، نوع همکاری و نام شرکتی که با آن همکاری می‌کنید را قید کنید. در گام بعدی میزان تخصص در کار را ذکر کنید( تازه کار، مدیر عامل، دیر ارشد) و در قسمت بعد نوع همکاری ( تمام وقت، پاره وقت و یا ساعتی) را مشخص کنید. اگر هنوز هم مشغول به فعالیت هستید حتماً ذکر کنید و تاریخ شروع به کار را درج کنید.

ذکر کردن مهارت ها

قدم بعدی در تکمیل رزومه نوشتن مهارت ها است. اگر به زبانی خاصی تسلط دارید حتماً در بخش ذکر کنید، این نکته را بدانید که در نگارش رزومه برای انتخاب کردن زبان هیچ محدودیتی ندارید و هر تعداد زبانی که بخواهید را می‌توانید انتخاب کنید. بخش بعدی در تکمیل مهارت‌ها مربوط به توانایی‌های تجربی شما می‌شود به این صورت که اگر توانایی خاصی درزمینهٔ نرم افزار، طراحی سایت و یا هر فعالیتی که مربوط به شغلتان نیست را می توانید در این قسمت بیاورید.

قالب خام رزومه

قالب خام رزومه

نظرات را بخوانید

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *