معرفی شهر های دانشجویی گرجستان

معرفی شهر های دانشجویی گرجستان

معرفی شهر های دانشجویی گرجستان برای دانشجویانی که جذب تحصیل در دانشگاه ‌های این کشور شده‌اند، کاری بسیار جذاب است. تحصیل در گرجستان برای دانشجویان خارجی قابل مقایسه با تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی است. وجود مراکز آموزش عالی و دانشگاه های معتبر در شهر های بزرگ این کشور، باعث شده تا دانشجویان خارجی بیشتر در این شهر های دانشجویی اقامت داشته باشند.

معرفی شهر تفلیس پایتخت گرجستان

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان است و برای معرفی شهر های دانشجویی گرجستان در ابتدا باید این شهر را مورد بررسی قرار دهیم. بیشتر دانشگاه های معتبر و موسسه های آموزش عالی کشور گرجستان در این شهر قرار دارند و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در گرجستان را دارند، در شهر تفلیس ساکن هستند.

از جمله دانشگاه های مهمی که در شهر تفلیس قرار دارند، می توان به دانشگاه ملی تفلیس، دانشگاه ملی ایلیا، دانشگاه فنی و مهندسی، دانشگاه بین المللی دریای‌ سیاه، دانشگاه ملی پزشکی تفلیس و دانشگاه قفقاز اشاره کرد.

زندگی در شهر گرجستان برای افرادی که قصد دارند با هزینه های بسیار پایین زندگی کنند، گزینه مناسبی است. هزینه ‌های مربوط به خوراک در شهر تفلیس، بسیار مناسب است و دانشجویان می توانند به راحتی از وسایل نقلیه عمومی با هزینه ‌های کم استفاده کنند.

 شهر گوری

شهر گوری یکی از شهر های محبوب دانشجویان خارجی است. دانشگاه دولتی تربیت معلم در این شهر واقع شده است و در هنگام معرفی شهر های دانشجویی گرجستان، بهتر است به این شهر نیز اشاره کنیم.

شهر گوری، از نظر اینکه زادگاه ژوزف استالین بوده است، بسیار برای گردشگران و مهاجران خارجی قابل توجه است. وجود قلعه های تاریخی در شهر گوری، کلیسا ها و موزه جوزف استالین یکی از این جذابیت های شهر برای دانشجویان و مهاجران خارجی است.

 شهر کوتائیسی

این شهر یکی از قدیمی ترین شهر ها در کشور گرجستان است. وجود کلیسا ها و مکان های گردشگری بسیار زیاد در این شهر زندگی در کوتائیسی را برای دانشجویان جذاب کرده است. هزینه های زندگی در این شهر نسبت به شهر تفلیس بسیار پایین‌تر است و دانشجویانی که در دانشگاه دولتی آکاکی تسترلی کوتائیسی تحصیل می‌کنند، ترجیح می ‌دهند که در همین شهر اقامت داشته باشد.

 شهر زوگدیدی

برای معرفی شهر های دانشجوی گرجستان بهتر است به سراغ شهر زوگدیدی برویم که دانشگاه شوتا مسخیا نیز در آن واقع شده است. این شهر در غرب تفلیس قرار دارد و فاصله بسیار کمی با دریای سیاه دارد. وجود چشم انداز ها و مناظر طبیعی بسیار در این شهر، زوگدیدی را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان تبدیل کرده است.

معرفی شهر باتومی

یکی دیگر از شهر های برتر و مناسب زندگی برای دانشجویان خارجی شهر باتومی است و هنگام معرفی شهر های دانشجویی گرجستان بهتر است به دانشگاه دولتی باتومی، شوتا روستاولی نیز اشاره کنیم. این دانشگاه در کلیه مقاطع تحصیلی مدرک ارائه می کند.

هزینه زندگی و تحصیل در این شهر بسیار مقرون به صرفه است. تجهیزات و امکانات مربوط به آموزش عالی نیز در این شهر رو به پیشرفت است.

باتومی

باتومی

کلام آخر

اکثر دانشگاه های کشور گرجستان در شهر تفلیس قرار دارند و اگر بخواهیم به معرفی شهرهای دانشجویی گرجستان بپردازیم اولین و بهترین گزینه برای دانشجویان خارجی شهر تفلیس است.

چرا که این شهر به دلیل دارا بودن امکانات و مراکز آموزش عالی معروف در سطح جهان می‌ تواند مکان مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی باشد. تعداد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز در این شهر بسیار زیاد است.

دانشگاه های دولتی و خصوصی بسیار زیادی در این شهر قرار دارند که رتبه علمی آن ها در سطح بین‌المللی است. به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی و وجود فرصت های شغلی بیشتر در شهر های بزرگتر، دانشجویان خارجی بیشتر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های واقع در شهر تفلیس هستند.

اگرچه شهر های دیگر گرجستان مانند سناکی، زستاپونی، تلاوی، خاشوری، پوتی و… نیز هستند و شرایط زندگی مناسبی دارند، اما تمرکز دانشگاه ها در تفلیس موجب اهمیت و انتخاب این شهر برای معرفی شهر های دانشجویی گرجستان شده است.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *