معرفی شهرهای گرجستان

معرفی شهرهای گرجستان

معرفی شهرهای گرجستان – گرجستان در شرق دریای سیاه و ما بین مرز اروپا و آسیا قرار دارد این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در اوراسیا، جایی که هم قاره‌ی اروپا و هم قاره‌ی آسیا را در بر می‌گیرد و همین موضوع باعث شده است که گرجستان به نوعی هم آسیایی و هم اروپایی به شمار بیاید. دلیل این امر مرزی است که تا قاره‌ی دیگر کشیده می‌شوند هرچند شاید آن کشور مساحت زیادی نداشته باشد اما چون در جایی بین دو قاره‌ قرار می‌گیرد، هم آسیایی و هم اروپایی محسوب می‌شود.

گرجستان این روزها برای ایرانیان به عنوان مقصدی بسیار جذاب چه برای تحصیل و چه برای تفریح به شمار می رود. زیبایی های این کشور سبب شده تا بسیاری از مردم برای دیدن شهرهای گرجستان، این کشور را انتخاب کنند و هم‌چنین برای افراد عاشق طبیعت به عنوان انتخابی منحصر به فرد و بسیار زیبا نیز تبدیل شده است. جالب است به این نکته توجه کنید که گرجستان به عنوان دومین کشور جهان از لحاظ پذیرش دین مسیحیت و مکان های تاریخی محسوب می شود و یکی از مهمان پذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

سفر به این کشور برای ایرانیان بدون دریافت ویزا امکان پذیر است ، کم‌تر کشوری از اروپا وجود دارد که برای سفر به آن نیازی به دریافت ویزا نباشد، همین امر موجب شده تا گردشگران زیادی از ایران این کشور را به عنوان مکانی برای تفریح و سرگرمی در ایام تعطیلات خود انتخاب کنند، هم‌چنین این ویژگی برای کشور گرجستان نیز اهمیت زیادی از جنبه‌ی جذب مسافر و ارز آوری و رونق شهرهای گرجستان دارد .  بنابراین می توان این کشور را یکی از موارد موفق در صنعت گردشگری و توریسم قرار دارد. در این مطلب قصد داریم به معرفی شهرهای این کشور بپردازیم.

به دلیل هم‌سایه‌های مشترکی که بین ایران و گرجستان وجود دارد ، اشتراکات زیادی در زمینه‌های مختلفی در شهرهای گرجستان دیده می‌شود ، اشتراکاتی مانند برگزاری اعیاد و جشن ها به طور مثال مردم گرجستان هم مانند مردمان ایران مراسم نوروز را برگزار می‌کنند ، سبزه سبز می‌کنند ، تخم‌مرغ رنگ می‌زنند. همانطور که می‌دانید جشن نوروز مختص آریایی‌هاست و کشورهایی که آریایی‌ها در آن‌جا بوده اند این مراسم برگزار می‌شود و کشور گرجستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آشنایی با شهر زیبای تفلیس

تفلیس یکی از مهم ترین و هم‌چنین از بزرگترین شهرها است و پایتخت کشور گرجستان است که از طبیعت بسیار زیبا ، چشمه های آب گرم فراوان ، مکان های تاریخی زیبا مانند کلیسا و مسجد و مردمانی باعقاید مذهبی گوناگون برخوردار است . ویژگی شگفت انگیزی که در این شهر به چشم می‌خورد ، وجود مردمانی با عقاید و فرهنگ‌های گوناگون در کنار یک‌دیگر هستند. هم‌چنین این شهر به دلیل مکان های تاریخی و مدرن توانسته نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کند.

این شهر زیبا را می توان نماد تلفیق فرهنگ ، معماری ، عقاید مذهبی و نژادی دانست ، از لحاظ نژاد اغلب مردم این شهر از نژاد گرجی هستند و از لحاظ معماری یکی از منحصر به فرد ترین شهرهای گرجستان است. این شهر کوچه های زیبا و خیابان هایی سنگ فرش شده و بالکونهایی که زیبایی خیره کننده ای دارند و مساجد و کلیسا های باستانی شگفت انگیز که نشان از فرهنگ متفاوت مردمان این شهر است و رودخانه هایی که از وسط این شهر گذر می کنند.

تفلیس

تفلیس

زیبایی خیره کننده شهر تفلیس

سوغاتی نماد هر شهری است که با دیدن آن، زیبایی ها و خاطرات آن‌جا زنده می‌شود. دهای ش این‌جا چند مورد از سوغاتی های معروف شهر تفلیس را نام می‌بریم :

چاقو هایی که دست ساز هستند ، جام نوشیدنی ساخته شده از شاخ به نام کانتاسی ، پاپاکی ( نوعی از کلاه ) و… می‌توان نام برد.

این شهر زیبا دارای تابستان های گرم، زمستان های بسیار سرد، بهار و پاییز معتدل و مناسب است و به نظر می رسد یکی از بهترین زمان ها برای سفر به این شهر زیبا و دل انگیز فصل بهار و پاییز است چرا که در طی این دو فصل هوا به دلیل بارندگی های خوب و مناسب ، مطلوب می‌شود.

تلاوی معروف به تاریخ گرجستان

یکی از شهرهای گرجستان تلاوی است شهر تاریخ و تمدن نامیده می‌شود. برای علاقه مندان به تاریخ می تواند یکی از زیباترین شهرها به حساب بیاید.

تلاوی مرکز شرقی ترین شهر گرجستان یعنی کاختی می باشد ، این شهر به دلیل دارا بودن زیبا ترین مناطق تاریخی جهان ، منظره های شگفت انگیز که در دامنه کوه های قفقاز چشم نوازی می‌کنند یکی از مهمترین مناطق گردشگری گرجستان به حساب می آید که بعد از تفلیس بهترین و مهم‌ترین شهر نیز است. و همچنین لازم به ذکر است که یکی از بهترین فصول برای گردشگری در این شهر فصل پاییز است ، یکی از دلایل این امر آب و هوای مناسب و معتدل و برگزاری جشن انگور است که هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند .

تلاوی

تلاوی

تلاوی پایتخت تاریخ و تمدن

متسختا قدمتی به اندازه‌ی تمام دنیا

شهر متسختا که به مکته نیز معروف است یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان محسوب می شود و نیز از قدیمی ترین شهرهای گرجستان نیز هست که قدمتی هزار ساله دارد.

متسختا

متسختا

شهری دلنواز و قدیمی که نظر هر بازدید کننده را به خود جلب می‌کند

باتومی پایتخت دوم گرجستان

یکی از بهترین و زیباترین تفریحگاه‌های ساحلی جهان با آب و هوای دلپذیر در جنوب غربی  گرجستان به چشم می‌خورد که با ترکیه مرز مشترک دارد.  پایتخت دوم گرجستان به علت طبیعت فوق‌العاده زیبایی که دارد، به این نام شهرت گرفته است

باتومی شهری است با آب‌وهوای گرم که بارش‌های فراوان باران کمی از گرمای آن کاسته است اما به دلیل مجاورت با آب‌های دریای سیاه شهری شرجی با رطوبت بالا به حساب می‌آید که همین امر منجر به آب‌وهوای نیمه استوایی این شهر می‌شود شاید به نظر برسد که بهترین زمان سفر به این شهر اواسط تابستان و یا اوایل پاییز است.

باتومی 

باتومی

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *