مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان

مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان

برای دریافت مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان ، دانشجویان باید از دانشگاهی معتبر در رشته فیزیوتراپی فارغ التحصیل شوند. فارغ التحصیلان پس از کسب نمره قبولی در امتحان پایانی، به عنوان متخصص فیزیوتراپی (PT) و یا دستیار فیزیوتراپی PTA باید ابتدا تأییدیه کمیسیون اعتبار بخشی آموزش فیزیوتراپی یا CAPTE را دریافت کنند تا بتوانند برای کار در گرجستان مجوز بگیرند. دانشجویان رشته فیزیوتراپی باید به منظور اخذ مدرک و شروع فعالیت به عنوان یک درمانگر فیزیکی، دوره DTP را با موفقیت پشت سر بگذارند.

برای شروع کار در گرجستان به عنوان فیزیوتراپیست چه مدرکی مورد نیاز است؟

دانشجویان رشته فیزیوتراپی در گرجستان پس از چهار سال دوره کارشناسی خود را به پایان می رسانند؛ اما چنانچه قصد داشته باشند مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان را دریافت کنند و به عنوان یک درمانگر فیزیکی مشغول به کار شوند، بایستی مدارک بالاتری را نیز داشته باشند؛ بنابراین بایستی 5/2 تا 3 سال دیگر نیز دوره DTP را تکمیل کنند.

در نهایت پس از گذشت 7 سال فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی به یک فیزیوتراپیست تبدیل می شوند و می توانند مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان را گرفته و مشغول به کار شوند.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی و کار در گرجستان

به دلیل امکان اشتغال پس از تحصیل در کشور گرجستان، بالا بودن اعتبار مدارک دانشگاه های این کشور در رشته فیزیوتراپی و امکان اشتغال در کشور های اروپایی و آمریکایی، تحصیل در این رشته نزد دانشجویان بین المللی محبوبیت پیدا کرده است. دانشجویان بسیاری در سال های اخیر متقاضی اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان در رشته فیزیوتراپی هستند.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی و کار در گرجستان

مزایای تحصیل فیزیوتراپی و کار در گرجستان

 سخن پایانی

تحصیل در رشته فیزیوتراپی و امکان اخذ مجوز کار فیزیوتراپی در کشور گرجستان همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی بوده است. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس و تافل برای دریافت پذیرش در رشته های فیزیوتراپی دانشگاه های گرجستان، یکی دیگر از دلایل استقبال دانشجویان بین المللی و به خصوص دانشجویان ایرانی از این رشته تحصیلی بوده است.

با توجه به اینکه تقاضا برای شغل فیزیوتراپی در کشور گرجستان در حال رشد است و همچنین به دلیل بالا رفتن سن جمعیت گرجستان و دچار شدن افراد مسن به بیماری های حرکتی و مشکلات مفصلی نظیر آرتروز، امکان اشتغال در رشته فیزیوتراپی برای فارغ التحصیلان این رشته به وجود آمده است.

متوسط حقوق یک متخصص فیزیوتراپی در کشور گرجستان ۸۰ هزار دلار در سال است. به همین منظور بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور گرجستان تصمیم می‌گیرند در این کشور مشغول به کار شوند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *