شهر های پر طرفدار دانشجویی در گرجستان

شهر های پر طرفدار دانشجویی در گرجستان

شهر های پر طرفدار دانشجویی در گرجستان به دلیل دارا بودن بیش از ۶۰ مرکز آموزش عالی و چندین دانشگاه خصوصی، تحصیل در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده‌ اند.

دلیل محبوبیت شهرهای پرطرفدار دانشجویی در گرجستان

تحصیل در کشور گرجستان از بهترین گزینه ها برای دانشجویان ایرانی است. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران ، هزینه های زندگی و تحصیل کمتر از کشورهای اروپایی و دارا بودن امکان تحصیل به زبان انگلیسی طرفداران زیادی را در بین دانشجویان ایرانی به خود اختصاص داده است.

از جمله شهرهای پرطرفدار دانشجویی در گرجستان که دانشجویان تمایل دارند در آنجا زندگی کنند می‌توان به شهرهای بزرگ این کشور که دارای مراکز آموزشی بسیاری هستند مانند تفلیس اشاره کرد.

برخی از شهرهای دیگر گرجستان: شهرهای باتومی ، کوتائیسی ، روستاوی ، زوگدیدی ، گوری ، پوتی ، خاشوری ، سنا کی و … هستند اما به دلیل اینکه اکثر دانشگاه ها در شهرهای بزرگ هستند دانشجویان ترجیح می ‌دهند که در شهرهای بزرگ کشور گرجستان مانند تفلیس زندگی کنند.

 هزینه زندگی در شهرهای پرطرفدار دانشجویی در گرجستان

همان طور که اشاره شد اغلب شهرهای گرجستان که دارای دانشگاه و مؤسسات آموزشی هستند شهرهای بزرگ این کشور اند و هزینه زندگی در این شهرها به صورت متوسط در هر ماه از ۲۵۰ تا ۴۵۰ دلار متفاوت است .

مانند دیگر مناطق جهان ، زندگی در شهرهای کوچک دارای هزینه ‌های زندگی پایین ‌تری است اما دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه ‌های یک شهر به تحصیل بپردازند باید محل زندگی و کار آنها به دانشگاه نزدیک باشد تا بتوانند به موقع به کلاس های درسی خود برسند.

 هزینه زندگی در شهرهای پرطرفدار دانشجویی در گرجستان

هزینه زندگی در شهرهای پرطرفدار دانشجویی در گرجستان

جمع بندی

با نظر به این که عامل اصلی سکونت در هر شهری برای دانشجویان ، دانشگاه و محل تحصیل آن هاست؛ باید عوامل دیگری همچون میزان هزینه زندگی و یا میزان اعتبار دانشگاه را همواره مورد توجه قرار داد.

شهر های پر طرفدار دانشجویی در گرجستان /

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *