شرایط ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

شرایط ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

کسب اطلاعات درباره شرایط ویزای همراه دانشجویی در گرجستان برای افرادی که قصد تحصیل و اقامت موقت در گرجستان را دارند، حائز اهمیت است. معمولاً دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر می کنند به این موضوع فکر می کنند که تحت چه شرایطی می توانند همسر و یا فرزندان خود را نیز به کشور مورد نظر ببرند.

گاهی اوقات نیز به دلیل پایین بودن سن دانشجویانی که از دانشگاه های گرجستان پذیرش می‌گیرند، پدر یا مادر تصمیم می گیرند به همراه فرزند خود مهاجرت کنند. به همین دلیل ما سعی داریم در این مقاله به شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی در گرجستان بپردازیم.

 ویزای همراه دانشجویی چیست؟

ویزای همراه دانشجویی یا ویزای الحاق خانواده، به افرادی تعلق می گیرد که یکی از اعضای درجه یک خانواده آن ها، مانند همسر، والدین یا فرزند در خارج از کشور اقامت دارند و تحت شرایط خاصی می توانند با دریافت ویزای همراه، به کشور مورد نظر مهاجرت کرده و با خانواده خود زندگی کنند.

 شرایط دریافت ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

چنانچه دانشجوی مقیم گرجستان تصمیم داشته باشد برای همسر یا فرزند خود ویزای همراه بگیرد، باید بر طبق قوانین اداره مهاجرت گرجستان یک دعوت نامه رسمی مورد تأیید اداره مهاجرت را برای خانواده خود ارسال کند.

سپس فرد همراه باید از سفارت گرجستان وقت بگیرد و برای دریافت ویزای همراه دانشجویی گرجستان اقدام نماید. فرد مقیم گرجستان باید شرایط زیر را داشته باشد تا بتواند برای اعضای درجه یک خانواده خود، دعوت نامه ارسال کند.

·       اثبات تمکن مالی برای حمایت مالی از تمام اعضای خانواده که ویزای همراه دریافت می کنند.

·       فرد مقیم گرجستان باید بتواند یک محل اقامت برای همراهان خود در نظر بگیرد.

·        دانشجوی مقیم گرجستان تنها می تواند همسر یا فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به این کشور دعوت کند.

·        تهیه بیمه خدمات درمانی توسط دانشجو برای تمام همراهان

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

بعد از صحبت درباره شرایط ویزای همراه دانشجویی در گرجستان، به مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه دانشجویی اشاره می کنیم. البته در نهایت تأیید ویزای همراه دانشجویی به نظر سفارت گرجستان بستگی دارد.

فرد متقاضی می تواند ضمن اثبات توانایی مالی، برای اداره زندگی همراهان و پرداخت هزینه های مربوط به تأمین مسکن و زندگی، شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه دانشجویی گرجستان را برآورده کند. تمام افرادی که به عنوان همراه به کشور گرجستان سفر می ‌کنند، باید برای دریافت ویزای همراه مدارک زیر را ارائه کنند.

·       دعوت نامه رسمی از طرف دانشجوی مقیم گرجستان

·        بلیط سفر خارجی به گرجستان

·        دو قطعه عکس با شرایط مورد نظر برای پاسپورت

·       پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۳ ماه

·        ارائه مدارک هویتی مانند اصل شناسنامه، کارت ملی، گواهی ازدواج و تولد به همراه کپی آن ها

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه دانشجویی در گرجستان

سخن پایانی

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای اعضای درجه یک خانواده خود مانند همسر یا فرزند، ویزای همراه دانشجویی گرجستان را دریافت کنند. حدود یک تا دو ماه زمان نیاز است تا فرد متقاضی بتواند ویزای همراه دانشجویی دریافت کند.

فرد حامی و یا دانشجوی مقیم گرجستان نیز می تواند هنگام مصاحبه شخص همراه، در سفارت گرجستان حضور داشته باشد. البته ممکن است برای دارا بودن شرایط ویزای همراه دانشجویی در گرجستان مدارک دیگری نیز از فرد متقاضی خواسته شود؛ بنابراین بهتر است دانشجویان ضمن مشاور و استفاده از راهنمای کارشناسان در زمینه مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای همراه دانشجویی گرجستان، اطلاعات لازم را کسب کنند.

تمام مدارک لازم و شرایط مورد نظر برای دریافت ویزای همراه دانشجویی، در وب سایت رسمی سفارت گرجستان نیز آمده است که دانشجویان می توانند با مراجعه به این وب سایت تمام اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *