زبان تحصیل در گرجستان

زبان تحصیل در گرجستان

تحصیل در کشور گرجستان برای اکثر دانشجویان مزایای فوق‌‌العاده‌ای دارد و کسانی که شرایط مهاجرت تحصیلی به اروپا را ندارند، می‌توانند در این کشور موفقیت‌های زیادی را به دست آوردند. کشور زیبا و مدرن گرجستان طی چندین سال اخیر از نظر علمی و پژوهشی، پیشرفت‌های بسیار چشمگیری داشته است و در آن دانشگاه‌‌های معتبر بین‌‌المللی زیادی برپا شده است. این کشور بی‌نظیر در تمام رشته‌های تحصیلی دانشجو می‌پذیرد و این امکان را برای دانشجویان بین‌‌المللی فراهم می‌کند تا به راحتی، تحصیلات خود را ارتقا دهند. اما برای پذیرش دانشجویان در این دانشگاه‌ها شرایطی نیز در نظر گرفته شده است که دانشجویان باید برای ورود به آنها شرایط را فراهم نمایند. یکی از دغدغه‌های دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشورهای دیگر زبان متفاوت آن کشور است. در این مقاله می خواهیم به زبان تحصیل در گرجستان بپردازیم و افرادی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارند، با این موضوع آشنا سازیم.

زبان تحصیل پزشکی در گرجستان

زبان تحصیل پزشکی در گرجستان

به طور کلی شرایط پذیرش در دانشگاه‌‌های کشور گرجستان خیلی سخت و دشوار نیست. دروس در اغلب دانشگاه‌های گرجستان به 2 زبان گرجی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌شوند. البته در بعضی از دانشگاه‌های خاص و یا برخی رشته‌ها، از زبان روسی نیز برای تدریس استفاده می‌گردد. اگر می‌خواهید در این کشور پیشرفته تحصیلات خود را ادامه دهید؛ باید به یکی از این زبان‌‌ها مسلط باشید و در آزمون تعیین سطحی که میزان تسلط شما در یکی از این زبان‌‌ها را نشان می‌‌دهد، نمره قبولی را به دست آورید.

 

تحصیل در گرجستان به زبان گرجی

تحصیل در گرجستان به زبان گرجی

در صورتی که متقاضیان بخواهند به زبان گرجی در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهدند. باید به این زبان مسلط باشند. در صورتی که دانشجویان به زبان گرجی تسلط نداشته باشند، جای نگرانی نیست؛ زیرا اکثر دانشگاه‌‌های کشور گرجستان برای آن دسته از دانشجویان خارجی که با این زبان آشنایی ندارند، کلاس‌های آموزشی ویژه‌ای برگزار می‌کنند و شرکت در این کلاس‌ها اجباری است. تقریبا دوره‌های آموزشی کامل زبان گرجی 130 ساعت است و دانشجویان با شرکت در این کلاس‌ها می‌توانند به راحتی، زبان گرجی را یاد بگیرند و خود را برای آزمون نهایی آماده کنند.

زبان انگلیسی برای تحصیل در گرجستان

بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های گرجستان زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. برای تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها مسلط بودن به این زبان حائز اهمیت است. از این رو دانشجویان باید مدارکی چون: مدارک آیلتس با نمره بین 6 تا 6.5 و تافل بین 69 تا 79 را ارائه دهند و در صورتی که این مدارک را نداشته باشند باید در آزمون تعیین سطح شرکت کرده تا میزان تسلط آنها بر زبان انگلیسی سنجیده شود.

 

آیا ادامه تحصیل به زبان فارسی در کشور گرجستان امکان‌‌پذیر است؟

در پاسخ به این سوال می‌توان گفت؛ بله در کشور گرجستان نیز مانند برخی دیگر از کشورها، دانشگاه‌‌های فارسی زبان وجود دارند. یکی از بهترین، معروف‌‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های فارسی زبان در این کشور دانشگاه دولتی تفلیس است. در دانشگاه دولتی تفلیس 2 رشته تاریخ خاورمیانه، زبان و ادبیات فارسی به زبان فارسی به دانشجویان ارائه می‌شوند و متقاضیان می‌توانند در این رشته‌ها، بدون هیچ مشکلی تحصیلات خود را ادامه دهند.

سخن پایانی

در این مقاله با زبان‌‌های تحصیل در کشور گرجستان آشنا شدید. به خاطر داشته باشید که آن دسته از متقاضیانی که گواهینامه زبان را ندارند، باید حتما در کلاس‌های آموزشی برگزار شده دانشگاه شرکت کنند تا این مدرک را دریافت نمایند. اما دانشجویانی که زبان مادریشان گرجی و یا انگلیسی است، نیازی به ارائه مدرک، گواهی قبولی در کلاس‌های آموزشی و یا شرکت در آزمون ندارند و به راحتی در همه دانشگاه‌ها پذیرش می‌شوند.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *