روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان

روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان

روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان : برای دریافت اقامت دائم کشور گرجستان روش های مختلفی به دانشجویان خارجی پیشنهاد می شود. در ادامه به روش های دریافت اقامت در این کشور می پردازیم.

 اقامت کاری

به منظور به دست آوردن اقامت کاری در کشور گرجستان دانشجویان می توانند پس از تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور مشغول به کار شوند. به دست آوردن کار در گرجستان که نرخ بیکاری بالایی دارد کمی دشوار به نظر می رسد .

به همین منظور در صورتی که دانشجو تمایل داشته باشد، در این کشور اقدام به کارآفرینی کند و شرکتی ثبت نماید می تواند به راحتی اقامت یک ساله این کشور را دریافت کند.

در غیر این صورت دانشجویان می توانند از طریق امضای قراردادی با یک کمپانی و پرداخت هزینه ای حدود پنج هزار دلار اقامت یک ساله گرجستان را دریافت نمایند. در صورت استفاده از قرارداد کاری، شرکت مورد نظر درخواست کار از فرد نخواهد داشت و حقوقی نیز پرداخت نخواهد کرد ولی هر سال می توانند این قرارداد را تمدید کنند.

در نهایت پس از گذشتن ۶ سال تمدید این اقامت کاری می‌توانند اقامت دائم کشور گرجستان را به دست بیاورند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور نیز قابل دریافت است. اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در گرجستان تحت شرایط و قیمت های تعیین شده اقامت یک ساله را به دست بیاورند و پس از شش سال اقامت دائمی را دریافت کنند.

 اقامت از طریق ازدواج در گرجستان

دانشجویانی که قصد دارند از طریق ازدواج اقامت گرجستان را به ‌دست بیاورند، پس از ازدواج در این کشور می توانند اقدام به دریافت اقامت این کشور نمایند.

 اقامت از طریق ازدواج در گرجستان

اقامت از طریق ازدواج در گرجستان

 اقامت از طریق تولد فرزند

چنانچه دانشجویان در کشور گرجستان ازدواج کنند و دارای فرزند باشند می ‌توانند از طریق تولد فرزند خود که شهروند این کشور محسوب می شود اقدام به دریافت اقامت دائم نمایند.

اقامت از طریق پناهندگی

به دلیل مشکلات و وجود شرایط سخت برای دریافت اقامت از طریق پناهندگی، این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود اما به دلیل این که انواع مختلف اقامت را بشناسید در اینجا مطرح شد.

روش های دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان /

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *