دریافت تابعیت کشور گرجستان

دریافت تابعیت کشور گرجستان

دریافت تابعیت کشور گرجستان با استفاده از روش ‌های متعددی ممکن است. در سال های اخیر به دلیل افزایش رشد اقتصادی و شرایط آب و هوایی مناسب و معتدل این کشور، آمار مهاجران افزایش چشمگیری داشته است.

شایان ذکر است که تعداد بسیار زیادی از دانشجویانی که در رشته پزشکی و سایر زیر شاخه های علوم پزشکی در کشور گرجستان تحصیل می کنند، تصمیم می گیرند که برای همیشه تابعیت کشور گرجستان را به دست بیاورند.

روش های دریافت تابعیت کشور گرجستان

·       از طریق پرداخت اعانه

دریافت تابعیت کشور گرجستان از طریق پرداخت اعانه و به صورت یکباره برای فرد و کل اعضای خانواده ممکن شده است. چنانچه فردی از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد می تواند حق شهروندی و تابعیت کشور گرجستان را به دولت بپردازد و به همراه خانواده‌اش تابعیت این کشور را به دست بیاورد. مبلغ مورد نیاز برای دریافت تابعیت گرجستان ۳۰۰ هزار یورو است.

·       از طریق تحصیل

یکی از روش های ساده دریافت اقامت کشور گرجستان وارد شدن به این کشور از طریق تحصیل است. دانشجویانی که در رشته ‌های علوم پزشکی در کشور گرجستان تحصیل می کنند، می توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند. در صورت پایان یافتن تحصیلات از طریق کار، اقامت خود را تمدید کنند و همچنان در این کشور زندگی ‌کنند تا شرایط دریافت تابعیت کشور گرجستان را داشته باشند.

·       از طریق سرمایه گذاری

یکی از رایج ترین روش های کسب اقامت در کشور گرجستان سرمایه گذاری است. این راه نیز نیاز به سرمایه دارد و افرادی که بتوانند در کشور گرجستان یک کسب و کار راه اندازی کنند، می توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند. تنها با ثبت یک شرکت و ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی، پس از تمدید اقامت، شرایط دریافت تابعیت کشور گرجستان را پیدا کنند.

·       از طریق ازدواج

اقامت در یک کشور خارجی از طریق ازدواج یکی از روش هایی است که بسیاری از مهاجران خارجی از طریق آن اقدام می کنند. در صورتی که مایل باشید با یک تبعه گرجستان ازدواج کنید، می‌توانید پس از ارائه مدارک اثبات زندگی مشترک و همچنین داشتن مسکن مورد نیاز برای زندگی، ازدواج خود را اثبات کنید و تابعیت کشور گرجستان را بگیرید.

·       از طریق تولد

افرادی که در کشور گرجستان به دنیا بیایند می توانند تابعیت این کشور را داشته باشند. البته لازم به ذکر است که تنها تولد فرزند نمی تواند موجب دریافت تابعیت کشور گرجستان برای والدین شود و طی کردن مراحل اداری و قانونی برای والدین کودک همچنان باقی است.

·       از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز یکی از روش‌ های غیر قانونی دریافت تابعیت کشور گرجستان است که به هیچ وجه به مهاجران توصیه نمی ‌شود. چرا که عواقب و مشکلات زندگی به صورت پناهندگی در یک کشور بیگانه بسیار زیاد است و توصیه می شود که از روش های قانونی برای دریافت تابعیت استفاده کنید.

·       از طریق ویزای کاری

خواه در کشور گرجستان تحصیل کرده باشید و اکنون بخواهید با تغییر دادن ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقامت خود را تمدید کنید و یا اینکه تنها از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت کرده باشید، می توانید اقامت کشور گرجستان را بگیرید.

اما دریافت تابعیت از طریق ویزای کاری تنها با وجود یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای گرجستانی ممکن است. پس از پیدا کردن شغل مناسب و اخذ مجوز کار در گرجستان می توانید اقامت خود را در این کشور تمدید کنید.

روش های دریافت تابعیت کشور گرجستان

روش های دریافت تابعیت گرجستان

شرایط دریافت تابعیت کشور گرجستان

افرادی که خواستار دریافت تابعیت کشور گرجستان هستند باید شرایط زیر را داشته باشند، در غیر این صورت نمی توانند تبعه کشور گرجستان شوند. افراد مقیم این کشور باید دست‌کم شش سال متوالی در گرجستان زندگی کرده باشند، در آزمون مربوط به زبان و فرهنگ گرجستان شرکت کرده باشند و نمره قبولی را به دست آورده باشند.

چنانچه فردی در طول مدت اقامت خود در کشور گرجستان مرتکب جرمی شود نمی تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد. در آخر شهروندان گرجستانی باید به عنوان شاهد زندگی فرد مهاجر را تأیید کنند. شهادت یک شهروند گرجستانی نیز لازم است که تأیید کند این فرد طی چند سال گذشته در کشور گرجستان اقامت داشته است.

مزایای دریافت تابعیت کشور گرجستان

به دلیل اینکه کشور گرجستان در مرز بین اروپا و آسیا قرار دارد، شرایط مناسبی برای زندگی و کار پیش روی مهاجران قرار می ‌دهد. از جمله مزایای زندگی و شهروندی گرجستان بهره مندی از شرایط آب و هوایی بسیار معتدل و مناسب این کشور است؛ اما از نظر اقتصادی نیز زندگی در گرجستان با توجه به رشد اقتصادی بالا شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران فراهم می کند.

به محض دریافت تابعیت و تبدیل شدن به شهروند گرجستانی می ‌توانید با ویزای این کشور به تمام کشور های عضو پیمان شنگن سفر کنید. برخورداری از امنیت بالا و هزینه های پایین زندگی نیز از دیگر مزایای دریافت تابعیت کشور گرجستان هستند.

افرادی که از طریق تحصیل وارد این کشور می ‌شوند، می ‌توانند در دانشگاه ‌های معتبر این کشور تحصیل کنند و مدارک معتبر جهانی به دست بیاورند. سیستم خدمات درمانی و تسهیلات بیمه ای کشور نیز یکی دیگر از امتیازات زندگی در گرجستان است.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *