درآمد پزشکان و پرستاران در گرجستان

درآمد پزشکان و پرستاران در گرجستان

رشته های مربوط به علوم پزشکی وپرستاری در کشور گرجستان جزء رشته های محبوب بوده و درآمد پزشکان و پرستاران در گرجستان جزء درآمد های سطح بالا است. در سال ‌های اخیر دانشجویان خارجی بسیاری علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن نظیر پرستاری بوده اند و برای تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور گرجستان اقدام به دریافت پذیرش نموده اند.

میزان درآمد پزشکان در گرجستان به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی بر میزان درآمد پزشکان و پرستان در گرجستان تأثیر گذار است. با توجه به میزان تحصیلات یک پزشک و تجربه کاری که در طی چند سال به دست آورده است، میزان درآمد او نیز به تبع بالا می رود و همان طور که می دانید حرفه پزشکی نیاز به سال ها مطالعه دارد.

فارغ ‌التحصیلان رشته پزشکی باید مهارت های ارتباطی و تحلیل و تفسیر اطلاعات خوبی داشته باشند تا بتوانند با بیماران به درستی ارتباط برقرار کنند و بیماری های آن ها را تشخیص دهند.

ذکر این نکته لازم است که به دلیل مالیات پایین در کشور گرجستان میزان درآمد پزشکان کاهش چشمگیری پیدا نمی کند و رشته پزشکی یکی از آینده دار ترین و پر درآمد ترین شغل ها در گرجستان است. با توجه به تجربه و تخصص پزشکان در ادامه به میزان درآمد رشته های پزشکی در کشور گرجستان اشاره می‌کنیم.

لیست مشاغل میزان درآمد سالانه
میانگین درآمد پزشکی ۵۵۲۰۰۰ دلار
کمترین درآمد پزشکی ۲۰۳۰۰۰ دلار
بیشترین درآمد پزشکی ۹۳۶۰۰۰ دلار
متخصص بیهوشی ۲۹۶۰۰۰ دلار
جراح ارتوپد ۵۱۹۰۰۰ دلار
متخصص قلب و عروق ۵۱۲۰۰۰ دلار
متخصص اورولوژی ۴۶۱۰۰۰ دلار
متخصص پوست ۴۰۰۰۰۰ دلار
جراح عمومی ۳۶۰۰۰۰ دلار
جراح مغز و اعصاب ۶۰۹۰۰۰ دلار
جراح عمومی ۳۶۰۰۰۰ دلار
جراح پلاستیک ۴۰۷۰۰۰ دلار
چشم پزشک ۳۴۳۰۰۰ دلار
متخصص زنان و زایمان ۳۱۵۰۰۰ دلار
فیزیوتراپیست ۴۶۶۰۰۰ دلار
متخصص هماتولوژی ۳۷۶۰۰۰ دلار
بیماری های عفونی ۲۰۵۰۰۰ دلار
آلرژی و ایمونولوژی ۲۹۰۰۰۰ دلار

 

تأثیر تخصص بر میران درآمد پرستاران در گرجستان

رشته پرستاری در کشور گرجستان یکی از محبوب ‌ترین رشته ها بوده و در سال ‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. درآمد پزشکان و پرستاران در گرجستان با توجه به تخصص آن ها متفاوت است.

پرستارانی که دارای مدرک کارشناسی علوم پرستاری یا BSN هستند، حقوق و مزایای بالاتری نسبت به سایر همکاران خود دارند و می توانند بدون اینکه تحت نظارت پزشک باشند خدمات خود را ارائه کنند.

پرستارانی که دارای مدرک کارشناسی علوم پرستاری هستند، سالانه ۲۰ هزار دلار بیشتر از سایر همکاران خود درآمد دارند. به طور کلی نقشی که پرستاران در ارائه خدمات بهداشتی دارند نقش مراقبتی می باشد اما امروزه پرستاران می توانند به صورت مستقل اختیارات مربوط به خود را داشته باشند و حتی دارو تجویز کنند. پرستاران در کشور گرجستان می ‌توانند پس از فارغ التحصیلی در بیمارستان ها و یا مراکز بهداشتی غیر دولتی مشغول به کار شوند.

تأثیر تخصص بر میران درآمد پرستاران در گرجستان

تأثیر تخصص بر میران درآمد پرستاران در گرجستان

کلام آخر

رشته های پزشکی و پرستاری جزء پر درآمد ترین مشاغل در تمام کشور های جهان هستند. با توجه به جمعیت کشور گرجستان که ۵ میلیون نفر می باشد و نرخ بیکاری ۱۲ درصدی در این کشور، پیدا کردن شغل برای مهاجران خارجی کار چندان ساده ‌ای نیست؛ اما افرادی که دارای تخصص در زمینه خاصی هستند، مانند فارغ التحصیلان در رشته ‌های علوم پزشکی، می توانند به راحتی در این کشور شغل مناسب خود پیدا کنند.

درآمد پزشکان و پرستاران در گرجستان با توجه به سطح تحصیلات و میزان تجربه ای که دارند متفاوت خواهد بود؛ اما میانگین درآمد برای رشته پزشکی در این کشور ۵۵۲ هزار دلار است که با توجه به پاداش و مزایا در طول سال به بیش از این مبلغ نیز می‌ رسد. حرفه پزشکی در گرجستان می تواند به عنوان پزشک متخصص، جراح عمومی، متخصص بهوشی، پزشک خانواده و متخصص زنان و زایمان باشد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *