درآمد رشته فیزیو تراپی در کشور گرجستان

میزان درآمد رشته فیزیو تراپی در کشور گرجستان با توجه به رشد تقاضا برای این شغل در کشوری که سن جمعیت آن رو به افزایش است، در حال بالا رفتن است. میانگین سن مردم در گرجستان تا سال ۲۰۲۶ افزایش خواهد داشت و همین امر موجب نیاز سالمندان به استفاده از خدمات درمانی مربوط به مفاصل و استخوان خواهد بود.

از آنجا که رشته فیزیوتراپی برای درمان بیماری های حرکتی، جراحات عصب ماهیچه ای، مفاصل و استخوان تمرکز دارد، درآمد یک فیزیوتراپیست در این کشور نیز افزایش خواهد یافت.

عوامل مؤثر بر درآمد حرفه فیزیو تراپی در گرجستان

درآمد رشته فیزیوتراپی در کشور گرجستان با توجه به تجربه و تخصص افزایش می ‌یابد. به طور مثال میزان درآمد یک فیزیوتراپیست که کمتر از یک سال تجربه دارد، سالیانه ۵۶ هزار دلار است.

به همین ترتیب یک فیزیوتراپیست که چهار سال تجربه دارد، حقوقی برابر ۷۰ هزار دلار خواهد داشت. با افزایش سابقه و تجربه، فیزیوتراپیست هایی با ۹ سال سابقه ۸۶ هزار دلار و از ۱۰ سال به بالاتر از ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار دلار درآمد خواهند داشت.

عوامل مؤثر بر درآمد حرفه فیزیوتراپی در گرجستان

عوامل مؤثر بر درآمد حرفه فیزیوتراپی در گرجستان

سخن پایانی

شش دانشگاه برتر فیزیوتراپی در گرجستان وجود دارند که برنامه ها و دروس مربوط به این رشته را به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. دانشجویانی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند، می توانند پس از دریافت مجوز کار، مشغول به کار شوند. به صورت میانگین درآمد رشته فیزیو تراپی در کشور گرجستان ۸۶ هزار دلار در سال است.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *