دانشگاه های پرطرفدار دانشجویان در گرجستان

دانشگاه های پرطرفدار دانشجویان در گرجستان

دانشگاه های پرطرفدار دانشجویان در گرجستان – با توجه به رشته و مقطع تحصیلی، دانشگاه های کشور گرجستان دارای شرایط متفاوتی هستند. بیشتر دانشگاه‌ ها و مراکز آموزش عالی گرجستان در شهر تفلیس یعنی پایتخت این کشور قرار دارند. در ادامه راجع به چند دانشگاه پرطرفدار در شهر تفلیس توضیحاتی را ارائه می کنیم.

 دانشگاه ملی پزشکی در تفلیس

دانشجویان خارجی که تمایل دارند در رشته ‌های پزشکی ادامه تحصیل بدهند می ‌توانند پس از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ملی پزشکی شهر تفلیس وارد این دانشگاه شوند. تفلیس یکی از شهرهای پر طرفدار دانشجویی در گرجستان است و دانشگاه‌ هایی نظیر دانشگاه ملی در شهر تفلیس قرار دارند.

این دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی متعددی نظیر علوم طبیعی، علوم انسانی، پزشکی ، علوم سیاسی، حقوق ، اقتصاد و تجارت است و به دلیل وسعت این دانشگاه هر سال حدود ۴۰ هزار دانشجو در آنجا به تحصیل می ‌پردازند.

 دانشگاه ملی ایلیا در شهر تفلیس

این دانشگاه تازه تأسیس نیز در شهر تفلیس قرار دارد و شامل دانشکده های حقوق ، هنر ، علوم طبیعی ، مهندسی و اقتصاد است.

دانشگاه فنی و مهندسی در شهر تفلیس

این دانشگاه نیز مانند اکثر دانشگاه های دیگر گرجستان دانشجویان خارجی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پذیرش می‌کند.

 دانشگاه دریای سیاه در شهر تفلیس

این دانشگاه دارای دانشکده های علوم انسانی و تربیت معلم، علوم اجتماعی، حقوق، علوم کامپیوتر و مهندسی است و به عنوان یک دانشگاه بین المللی هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است.

 دانشگاه قفقاز

دانشگاه قفقاز یک دانشگاه کوچک است و تنها دو هزار دانشجو را پذیرش می‌کند اما در تمام مقاطع، دروس مربوط به رشته های مختلف را ارائه می کند. این دانشگاه نیز در یکی از شهرهای پر طرفدار دانشجویی در گرجستان یعنی تفلیس قرار دارد.

 دانشگاه قفقاز

دانشگاه قفقاز

جمع بندی

با توجه به این که شهر تفلیس یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای گرجستان است، می توان انتظار داشت که مؤسسات و دانشگاه های برتر این کشور در تفلیس قرار داشته باشند. دانشگاه های بین المللی این شهر در بیشتر رشته ها و در اکثر مقاطع، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان پذیرا هستند.

دانشگاه های پرطرفدار دانشجویان در گرجستان /

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *