هر ساله دانشجویان بسیار زیادی از دیگر کشورهای جهان، برای تحصیل در رشته های پزشکی؛ کشور پیشرفته گرجستان را انتخاب می‌کنند و به آن جا مهاجرت می‌کنند زیرا سطح آموزشی اغلب دانشکده های پزشکی آن بالا است و مدارک آن مورد تایید کشورهای اروپایی است. بیشتر دانشکده های علوم پزشکی گرجستان با این که از اعتبار بین المللی برخوردار هستند؛ ولی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان نمی‌باشند و از این رو دانشجویانی که قصد انتخاب گرجستان را برای ادامه تحصیل دارند؛ باید به این امر توجه کافی داشته باشند. در واقع می‌توان گفت که کشور گرجستان بهترین مکان برای تحصیل پزشکی در جهان است و 100 درصد از دانشجویان در این کشور؛ با موفقیت فارغ التحصیل شده‌اند. به همین علت دانشگاه های علوم پزشکی گرجستان، بهترین انتخاب برای دانشجویانی و متقاضیانی است که می‌خواهند MBBS را در خارج از کشورشان دنبال کنند. برخی از افراد دانشجو گمان می‌کنند که ادامه تحصیل در این دانشگاه های معتبر؛ غیر ممکن است و شرایط پذیرش آن ها بسیار سخت و محدود کننده است، در حالی که چنین نیست و با راحت ترین شرایط ممکن می‌توانید در دانشگاه های بی‌نظیری مانند دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان به ادامه تحصیلات تان بپردازید.

مزایا و معایب دانشگاه نیو ویژن گرجستان

مزایا و معایب دانشگاه نیو ویژن گرجستان

همان طور که می‌دانید؛ دانشگاه های علوم پزشکی معتبر و مجهز زیادی در این کشور وجود دارد و یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه بین المللی نیو ویژن است. این دانشگاه مشهور فعالیت خود را از سال 2013 میلادی آغاز کرده است و در رشته های مختلف علوم پزشکی و علوم انسانی، اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی از سراسر جهان نموده است. در این دانشگاه معتبر بیش از 400 استاد با تجربه، متخصص و حرفه ای مشغول به کار هستند و به بیش از 2000 دانشجو از 25 کشور مختلف، آموزش می‌دهند. دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان قصد دارد در سال های آینده؛ برنامه های آموزشی چند رشته ای و یکپارچه ای را با تأکید ویژه بر ماژول های مهارت رهبری، عمومی و ارزش های مشترک به وجود آورد.

اعتبار علمی دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن گرجستان

دانشگاه نیو ویژن گرجستان؛ میان دیگر دانشگاه های آسیایی و اروپایی از اعتبار، ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بالا بودن کیفیت نظام آموزشی این دانشگاه، موجب شده است اعتبار و ارزش جهانی دانشگاه نیز بالا برود و دانشجویان برای پذیرش در آن جا با یک دیگر رقابت کنند. نظام آموزشی دانشگاه نیو ویژن؛ منطبق با نظام آموزشی مورد تأیید سازمان جهانی یونسکو و استانداردها است و مدرک آن بسیار معتبر و با ارزش است. دانشجویان با اخذ مدرک دکترای پزشکی MBBS در این دانشگاه می‌توانند؛ به راحتی در هر کشوری مشغول به کار شوند و به درآمد برسند.

نکته قابل توجهی که باید آن را در نظر داشته باشید این است که؛ تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور گرجستان گر‌‌چه دارای اعتبار بین المللی بسیار عالی هستند، اما مورد تائید وزارت بهداشت کشور ایران نمی‌باشند. البته این موضوع برای دانشجویانی حائز اهمیت است که قصد دارند بعد از اتمام تحصیلات شان، به کشور ایران بازگردند و کار و تحصیل در کشور خود را دارند. همچنین برای افرادی که قصد بازگشت ندارند، اعتبار مدرک دانشگاهی علوم پزشکی دانشگاه نیو ویژن گرجستان برای کار و اشتغال در کشورهای اروپایی کافی است.

دانشکده های دانشگاه نیو ویژن

• دانشکده پزشکی؛
• برنامه MD؛
• دانشکده توانبخشی پزشکی؛
• دانشکده مراقبت پرستاری؛
• برنامه کارشناسی ارشد توانبخشی پزشکی؛
• دانشکده مدیریت بهداشت.

شرایط پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن گرجستان

شرایط پذیرش در دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان؛ خیلی سخت و محدود کننده نیست و با راحت ترین شرایط ممکن می‌توانید در آن جا ثبت نام کنید. برای پذیرش در این دانشگاه؛ دانشجویان مجبور به شرکت در آزمون های سخت ورودی نیستند و کل مراحل پذیرش آن ها طبق نمرات دروس کلاس دوازدهم شان انجام می‌شود. بعد از اتمام MBBS در کشور گرجستان، می‌توانید برای دریافت مجوز فعالیت؛ به طور مستقیم برای تست غربال گری اقدام نمایید. دانشگاه پزشکی نیو ویژن؛ تحصیلی با کیفیت، استاندارد و با هزینه ای بهتر نسبت به سایر کشورهای خارجی، به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تمام زیرساخت ها و امکانات ارائه شده برای دانشجویان در دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان؛ در سطح جهانی قرار دارند. همچنین قابل ذکر است که دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان؛ در جهان به رسمیت شناخته شده است و زیرساخت ها و آموزش های استاندارد بالایی را به هنر آموزان ارائه می‌دهد و افرادی که تحصیلات پزشکی خود را در آن جا به اتمام برسانند؛ به راحتی واجد شرایط کار کردن در هر نقطه ای از جهان هستند.مزایا و معایب دانشگاه نیو ویژن گرجستان

توجه داشته باشید که برای پذیرش راحت تر در این دانشگاه؛ باید دارای مدرک 12 ساله دیپلم دبیرستان با معدل عالی باشید و در دروس شیمی، فیزیک، ریاضیات و زیست شناسی مشکلی نداشته باشید. همچنین از آن جایی که زبان تحصیل در این دانشگاه علوم پزشکی؛ انگلیسی، روسی و گرجی است، باید حداقل به یکی از این زبان ها تسلط کافی داشته باشید. البته داشتن مدرک تخصصی زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه، ضروری و واجب نیست اما باید حداقل تا حدودی با این زبان ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید دروس و آموزش های لازم را راحت تر فرا بگیرید.

اگر به اندازه کافی با زبان انگلیسی آشنایی ندارید؛ اصلا نگران نباشید زیرا متقاضیانی که فاقد مدرک مهارت تخصصی زبان انگلیسی هستند؛ به راحتی می‌توانند در دوره های آمادگی زبان در کالج های این کشور ثبت نام کنند و بعد از به دست آوردن مهارت کافی در زمینه زبان انگلیسی، تحصیل در دانشگاه شان را آغاز نمایند. تمام متقاضیان می‌توانند به هر کدام از این 3 زبان نام برده که راحت تر هستند؛ ادامه تحصیل دهند اما دقت داشته باشید که تحصیل از سال سوم پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان، به زبان گرجی خواهد بود و به همین علت یادگیری زبان گرجی برای دانشجویان بین المللی ضروری می‌شود.

برنامه تحصیلی دوره پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه نیو ویژن

بهتر است بدانید که مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی این دانشگاه حدود 6 سال است و دانشجویان دوره پزشکی؛ این دوره 6 ساله پزشکی را به صورت یک دوره 4 ساله پزشکی و یک دوره 2 ساله مقدماتی، به یادگیری دروس تئوری و عملی می‌پردازند. درس هایی که باید در دوره 2 ساله مقدماتی بخوانید شامل؛ دروس علوم پایه، شیمی، فیزیک، بیولوژی، تاریخ گرجستان، تاریخ پزشکی و مردم شناسی می‌شوند. همچنین در دوره تحصیلی 4 ساله پزشکی؛ باید 4 دوره اصلی را پشت سر بگذارید.

مرحله اول به یادگیری دروس مخصوص سلامت انسان، بیماری ها و مبانی پزشکی مربوط می‌شود. مرحله دوم که مرتبط با برنامه های کاربردی ویژه علوم پزشکی است، هنرجویان دانش علوم پایه پزشکی را یاد می‌گیرند. در مرحله سوم نیز دانشجویان به فراگیری مطالعات علمی، اخلاق پزشکی، مدیریت مراقبت های بهداشتی و پزشکی بالینی مشغول می شوند و در دوره آخر؛ دانشجویان با یادگیری دروس عملی دوره کار آموزی خود را در بیمارستان های معتبر و مشهور کشور گرجستان می‌گذارند و مهارت عملی و تجربه کافی برای اشتغال در آینده را به دست می‌آورند.

دانشجویان در دوره دندانپزشکی نیز باید حدود 5 سال دروس عملی و تئوری مربوط به این رشته تحصیلی را پشت سر بگذارند. زبان تحصیل در این رشته؛ انگلیسی است و دانشجویان در 2 سال اول این رشته در دانشگاه دندانپزشکی، به یادگیری اصول و مبانی دندانپزشکی، پزشکی و همچنین بیولوژی می‌پردازند. دانشجویان رشته دندانپزشکی؛ از سال دوم به بعد به یادگیری دروس عملی مربوط به رشته شان مشغول می‌شوند و در پایان سال پنجم می‌توانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی، مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی خود را دریافت نمایند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور گرجستان

متقاضیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن؛ در ابتدا باید از دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کنند و بعد از آن برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند. متقاضی ایرانی بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه پزشکی نیو ویژن، باید به سفارت گرجستان که در تهران قرار دارد مراجعه کند و درخواست ویزای تحصیلی این کشور را ارائه دهد. توجه داشته باشید؛ به علت روابط متقابل مساعد بین گرجستان و ایران، متقاضیان ایرانی فقط می‌توانند تا 3 ماه بدون اخذ ویزا در کشور گرجستان اقامت داشته باشند.

همچنین برای اخذ ویزای تحصیلی باید؛ فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی کشور گرجستان ،پاسپورت معتبر، نامه پذیرش دانشگاه در گرجستان، مدارک هویتی شخص متقاضی و پدر و مادر وی، مدارک تحصیلی ترجمه شده معتبر و رسمی، در صورت شاغل بودن دانشجو ارائه سوابق و گواهی اشتغال به کار، ارائه رسید رزرو هتل چند روز قبل از شروع تحصیل در دانشگاه، پرینت گردش حساب مالی 3 ماه گذشته فرد متقاضی و گواهی تمکن مالی متقاضی، اسناد و گواهی مربوط به شغل پدر و مادر شخص متقاضی، ارائه بیمه نامه مسافرتی، 2 قطعه عکس جدید پرسنلی و ارائه رسید رزرو بلیط هواپیما را به سفارت گرجستان تحویل دهید.

کار بعد از اتمام تحصیلات در کشور گرجستان

خوشبختانه اغلب افرادی که در گرجستان از دانشگاه نیو ویژن در دوره های پزشکی و دندانپزشکی، فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند راحت تر کار مرتبط با حرفه شان را پیدا کنند. از این رو برای اشتغال در این کشور؛ دانشجو حدود 1 سال مهلت دارد که در رابطه با رشته تحصیلی خود، در این کشور مشغول به کار شود. دولت کشور گرجستان نیز این فرصت را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا آن ها به جست و جوی کار باشند و بیکار نمانند.

از آن جایی که بعد از اتمام تحصیلات؛ زمان اقامت آن خا نیز به اتمام می‌رسد دیگر نمی‌توانند اقامت تحصیلی گرجستان را دریافت کنند و به جای آن با پیدا کردن کار، می‌توانند اقامت خود را برای ماندن در این کشور به راحتی دریافت کنند. اما و اگر به هر دلیلی نتوانستید شغل مرتبط با رشته تحصیلی تان را پیدا کنید؛ اصلا نگران نباشید زیرا می‌توانید از طریق راه های دیگر نظیر؛ ازدواج با تبعه گرجی، خرید خانه و ملک، سرمایه گذاری و… برای اخذ اقامت خود در این کشور اقدام نمایید.

هزینه های ادامه تحصیل در دانشگاه و زندگی در گرجستان

هزینه های ادامه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن؛ در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشورهای اروپای شرقی بسیار پایین تر است. به طوری که سالانه تقریبا بین 4000 تا 5000 دلار برای تحصیل در دوره های پزشکی نیاز خواهید داشت. همچنین هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه؛ 4500 دلار تا 6500 دلار است. افرادی که از پس این خرج و مخارج دانشگاه بر نمی‌آیند؛ می‌توانند به دانشگاه برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست دهند و به راحتی از مزایای آن بهره مند شوند.

در کل می‌توان گفت که هزینه های زندگی هر فرد در هر جایی از جهان؛ بر اساس سبک زندگی و الگوی مصرف آن است و اگر افراد در هزینه ها صرفه جویی کنند، قطعا به پول کمتری احتیاج خواهند داشت. هزینه های زندگی در کشور گرجستان نیز بر طبق شهر محل سکونت متفاوت است، برای مثال اگر در شهر تفلیس سکونت دارید؛ قطعا هزینه های تان هم بالا است زیرا این قسمت از شهر، قیمت اجناسش بالاتر است. همچنین دانشجویانی که می‌خواهند در هزینه ها تا حدود زیادی صرفه جویی داشته باشند؛ بهتر است در خوابگاه های دانشجویی اسکان کنند و از اجازه کردن خانه های مستقل خودداری کنند.

قابل ذکر است که دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن؛ خوابگاه های مجهز و استانداردی دارد که دانشجویان بتوانند به راحتی در آن ها زندگی کنند و بدون هیچ نگرانی بابت محل زندگی شان، به تحصیلات شان ادامه دهند. تمام این خوابگاه ها دارای آشپزخانه و سرویس های بهداشتی مشترک هستند و دانشجویان به راحتی می‌توانند از آن ها استفاده کنند.

مزایا و معایب دانشگاه نیو ویژن گرجستان

مزایای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی نیو ویژن

• شرایط راحت پذیرش آسان؛
• عدم نیاز به مدرک زبان؛
• راحتی دریافت بورسیه تحصیل ؛
• شهریه بسیار عالی‌ و مناسب؛
• داشتن اعتبار و ارزش مدرک پزشکی در کشورهای دیگر؛
• امکان گذراندن دوره های کار آموزی در بیمارستان ها برای تجربه بیشتر دانشجویان؛
• برخوردار بودن از امکانات استاندارد و مجهز؛
• امکان شرکت دانشجویان در سمینارهای بین المللی؛
• برخوردار بودن از خوابگاه های مناسب دانشجویی؛
• بالا بودن سطح امنیت در دانشگاه ؛
• عدم نیاز به اخذ ویزا برای دانشجویان ایرانی.

همان طور که می‌دانید؛ هر دانشگاهی در هر کشوری یک سری نقاط مثبت و منفی دارد که ذکر آن ها در جهت انتخاب تصمیم درست برای متقاضیان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو بهتر است بدانید که برخی از کشورهای اروپایی سال‌های تحصیلی دانشجویان را به عنوان سنوات اقامت او حساب می‌کنند و این سال‌های تحصیلی را در حساب سال‌های اقامت دانشجو برای ارائه مجوز اقامت دائم لحاظ می‌کنند اما در کشور گرجستان و این دانشگاه؛ سوابق تحصیلی را در اخذ مجوز اقامت دائم به دانشجو دخیل نمی‌دانند و بر این صورت، دانشجو بعد از 6 سال تحصیل در رشته پزشکی باید به دنبال یافتن کار باشد و با پیدا کردن شغل مربوط به تحصیلاتش، ویزای خود را تبدیل به دائم کند.

سخن پایانی

در این مقاله تمامی تلاش خود را به کار بردیم تا دانشگاه پزشکی نیو‌‌‌‌‌‌ ویژن گرجستان را به طور کامل به شما معرفی کنیم و هر گونه اطلاعاتی که لازم است درباره آن بدانید را در اختیار تان قرار دادیم. از این رو بهتر است پیش از انجام دادن اقدامات خود سرانه؛ اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش در این دانشگاه را مطالعه نمایید و سپس کار های لازم را انجام دهید. همچنین قابل ذکر است که تحصیل در این دانشگاه؛ در مقاطع دکتری، کارشناسی، پزشکی عمومی، کارشناسی ارشد و دندانپزشکی امکان پذیر است و به راحتی می‌توانید در هر یک از این مقاطع، مشغول به تحصیل شوید.

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *