تحصیل در گرجستان به زبان انگلیسی

تحصیل در گرجستان به زبان انگلیسی

تحصیل در گرجستان و دیگر کشورهای خارجی امروزه بسیار باب شده و افراد زیادی برای ادامه تحصیل مهاجرت می‌کنند. اما برخی از افراد علاقه مند به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر به دلیل متفاوت بودن زبان کشور مورد نظر از خواسته خود دست کشیده و رسیدن به هدف خود صرف نظ می‌کنند. همانطور که می‌دانید زبان مردمان کشور گرجستان زبان گرجی است. از این رو در برخی از دانشگاه های این کشور، دروس به زبان گرجی تدریس می‌شوند. در صورتی که در این کشور علاوه بر زبان گرجی، از زبان انگلیسی برای تدریس دروس استفاده می‌شود و دانشجویان خارجی می‌توانند به راحتی برنامه‌هایی را که برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی فراهم شده‌اند، انتخاب و تحصیلات خود را به زبان انگلیسی، به راحتی ادامه دهند. در این مقاله می‌خواهیم به طور کامل به تحصیل در گرجستان به زبان انگلیسی بپردازیم.

تحصیل در کشور گرجستان به زبان انگلیسی

تحصیل در کشور گرجستان به زبان انگلیسی

در دانشگاه‌ های گرجستان دروس به 2 زبان انگلیسی و گرجی تدریس می‌شوند. ‌زبان در این کشور بسیار مهم است و پیش شرط پذیرش در همه مقاطع تحصیلی؛ داشتن مدرک یا دانش زبان انگلیسی در حداقل سطح ممتاز است تا دانشجویان بتوانند بدون مشکل، در دانشگاه به تحصیل مشغول شوند.

حداقل نمره قبولی در زبان انگلیسی مدرک آیلتس بین 6 تا 6.5 و مدرک تافل بین 69 تا 79 است که دانشجویان برای تحصیل به زبان انگلیسی، باید از آن برخوردار باشند. همچنین قابل ذکر است؛ متقاضیان و دانشجویانی که گواهینامه یا مدرک زبان را ندارند، باید در امتحان زبان انگلیسی که در دانشگاه‌ یا برخی مؤسسات آموزشی برگزار می‌شوند؛ شرکت کنند و در صورت  قبولی، پذیرش ‌شوند. اما در صورتی که از مهارت زبان برخوردار نیستید و آگاهی در این زمینه ندارید؛ باید حدود 1 سال در کلاس‌های آمادگی زبان این کشور شرکت کنید و خود را برای آزمون، آماده نمایید. البته دانشجویانی که زبان مادری‌ آنها انگلیسی است؛ نیازی به شرکت در آزمون و یا ارائه گواهی ندارند و بدون هیچ محدودیتی، در دانشگاه‌ مورد نظر خود پذیرش می‌شوند.

دانشگاه های انگلیسی زبان گرجستان

دانشگاه ‌های انگلیسی زبان گرجستان

همانطور که اشاره کردیم در این کشور دانشگاه های زیادی وجود دارند که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه آموزشی تفلیس از سال 2007 فعالیت خود را آغاز نمود. این دانشگاه با ادغام چندین مؤسسه؛ به وجود آمده است. تمام برنامه‌های آموزشی در این دانشگاه به زبان انگلیسی و گرجی برگزار می‌شوند و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به راحتی تحصیلات خود را در آ‌ن، ادامه دهند.

دانشگاه جورجیا

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی در گرجستان که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آن وجود دارد؛ دانشگاه فوق‌العاده جورجیا است. این دانشگاه مشهور در سال 2004 تاسیس شد و دانشجویان زیادی در آن فارغ‌التحصیل شدند. شما نیز می‌توانید در انواع رشته‌های مختلف مانند: پرستاری، پزشکی، فناوری اطلاعات، دندانپزشکی، مدیریت بازرگانی و MBA در این دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کنید و در آخر، یک مدرک معتبر را دریافت کنید.

دانشگاه GRIGOL ROBAKIDZE

این دانشگاه بیشتر بر روی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تمرکز دارد و دروس آن به صورت اختصاصی، تدریس می‌شوند. دانشگاه GRIGOL ROBAKIDZE تقریبا در سال 1992 در شهر تفلیس گرجستان تاسیس شد. در این دانشگاه علاوه بر امکان تحصیل به زبان انگلیسی، می‌توانید به زبان‌های آلمانی و گرجی نیز، تحصیلات خود را ادامه دهید.

دانشگاه دریای سیاه

دانشگاه دریای سیاه؛ یک دانشگاه بین‌المللی به زبان انگلیسی است که در سال 1995 تاسیس شده است و برای پذیرش در آن، نیازی به مدرک زبان نیست. همچنین هزینه تحصیل در آن‌ با توجه به رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، تقریبا حدود 4000 تا 8000 دلار در سال است.

دانشگاه ایالتی AKAKI TSERETELI

دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه تحصیلات خود را که در زمینه: هنر، پزشکی، حمل‌ونقل دریایی، مهندسی، تعلیم و تربیت و علوم اجتماعی هستند، به زبان انگلیسی ادامه دهند و از مزایای زیادی که توسط دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شوند، بهره‌مند گردند.

دانشگاه کاکاسوس

در سال 1995 دانشگاه کاکاسوس شروع به فعالیت کرد و پس از گذشت مدت کوتاهی رتبه بسیار درخشانی در بین دیگر دانشگاه‌ های گرجستان به دست آورد. برای ورود به این دانشگاه نیازی به مدرک زبان نیست و در آن‌ امکان تحصیل در رشته‌های زراعت، پزشکی، علوم اجتماعی، کسب و کار، اصلاح نباتات و… به زبان انگلیسی وجود دارد.

دانشگاه ایوان جاواخیشویلی تفلیس

یکی دیگر از قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین دانشگاه‌ های گرجستان، دانشگاه ایوان جاواخیشویلی تفلیس است که در سال 1918 تاسیس شده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه حدود 3000 الی 8000 دلار است و این قیمت بر اساس رشته انتخاب شده متقاضی تعیین می‌شود. افرادی که قصد دارند در دانشگاهی که تحصیل در آن به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است ادامه تحصیل دهند؛ بهتر است دانشگاه ایوان جاواخیشویلی را هم در لیست مورد نظر خود قرار دهند.

 

سخن پایانی

همانطور که می‌دانید؛ در کشور گرجستان بیشتر دانشگاه‌ ها به زبان گرجی کار تدریس و آموزش به دانشجویان را انجام می‌دهند اما این بدان معنا نیست که امکان تحصیل در گرجستان به زبان انگلیسی وجود ندارد. این کشور مجهز و پیشرفته با استخدام معلمان و متخصصان زبان انگلیسی در دانشگاه ها سعی کرده است، دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند را جذب نماید. شما نیز اگر قصد دارید در این کشور به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید؛ بهتر است ابتدا به مطالب ذکر شده در این مقاله دقت کنید، سپس دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و برای پذیرش کارهای لازم را انجام دهید.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *