انواع بورسیه تحصیلی در گرجستان

انواع بورسیه تحصیلی در گرجستان

بورسیه تحصیلی HOPE این نوع بورسیه مختص برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های به خصوص کشور گرجستان است و تنها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که اقامت کشور گرجستان را دارند . بورسیه در رشته‌های مختلف، نوع دیگر بورسیه تحصیلی گرجستان است که تنها به بعضی از دانشجویان در رشته های خاصی تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی

تسلط به زبان گرجی و ارائه کردن مدارک معتبر، گذراندن دوره های زبان گرجی، همچنین دارا بودن مدارک مربوط به زبان انگلیسی و نمرات بالا می‌تواند به دریافت بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی در کشور گرجستان کمک کننده باشد.

دارا بودن معدل بالا در دوره های متوسطه از جمله پیش نیازهای مهم برای پذیرش تحصیلی در این مقطع می باشد. با توجه به اینکه هزینه های مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور گرجستان بسیار مناسب است و در حدود ۴ هزار دلار می باشد، شما با اخذ بورسیه می توانید تمامی این هزینه ها را تأمین کنید.

 بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا

دریافت بورسیه تحصیلی گرجستان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار ساده‌تر از مقطع کارشناسی است و شما با گذراندن دوره های زبان یا در کشور ایران و یا در کشور گرجستان، زبان انگلیسی مورد نیاز را فرا می گیرید و مدارک نظیر تافل و آیلتس را اخذ کرده و بورسیه تحصیلی را پس از ارائه این مدارک معتبر دریافت می نمایید.

بورسیه های تحصیلی در کشور گرجستان در بازه های زمانی متفاوتی ارائه می شوند و گاهی مواقع این بورسیه ها به صورت فصلی یا سالانه به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد. دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه هستند باید پیش از ترم های تحصیلی یعنی ترم های تحصیلی بهار و پاییز اقدام به دریافت ویزا نمایند تا قبل از تاریخ های مشخص شده برای شروع کلاس ها موفق به دریافت بورسیه تحصیلی خود شوند . دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به گرجستان نیستند می توانند از وام های دانشجویی برای ادامه تحصیل و تأمین هزینه ها استفاده کنند.

 بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکترا

دانشگاه های برتر گرجستان برای دریافت بورسیه تحصیلی

از جمله دانشگاه های معروفی که بورسیه تحصیلی به گرجستان را ارائه می کنند می توان به دانشگاه هایی نظیر دانشگاه دولتی تفلیس، دانشگاه دولتی ایلیا، دانشگاه دولتی پزشکی، دانشگاه صنعتی گرجستان و دانشگاه آزاد تفلیس و همچنین دانشگاه قفقاز اشاره کرد.

چنانچه موفق به کسب بورسیه تحصیلی این دانشگاه های کشور گرجستان شوید یکی از مزایایی که این امر برای شما به همراه دارد عدم نیاز به دریافت ویزای تحصیلی است و تنها مدرک برای رفت و آمد به این کشور گذرنامه می باشد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *