اقامت پس از تحصیل در گرجستان

اقامت پس از تحصیل در گرجستان

دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان در صورتی که متقاضی دریافت اقامت دارای شرایط مورد نظر باشد به راحتی امکان پذیر است. دانشجویان به روش های مختلفی می توانند به منظور دریافت اقامت دائم کشور گرجستان اقدام کنند.

اولین قدم برای دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان تغییر دادن ویزای تحصیلی به ویزای کاری است . دانشجوی متقاضی باید دارای اقامت کاری در کشور گرجستان باشد تا بتواند مراحل دریافت اقامت دائم را طی کند.

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان

مانند دیگر کشورهای جهان ، دریافت اقامت برای اتباع خارجی و به دست آوردن اقامت دائم گرجستان نیز دارای شرایطی می باشد. شرایطی نظیر آشنایی به زبان گرجی برای برقراری ارتباط با مردم و کار کردن در این کشور.

اگرچه تسلط به زبان گرجی برای دریافت اقامت ضرورت ندارد اما مهارت و آشنایی به زبان گرجی یکی از مزایا برای متقاضیان کسب اقامت در این کشور محسوب می شود. بیشتر زبان انگلیسی و روسی برای اعطای اقامت مورد بررسی قرار می گیرد.

شش سال زندگی مداوم در کشور گرجستان نیز یکی دیگر از شرایط مورد نظر برای دریافت اقامت پس از تحصیل گرجستان است که باید توسط دو شهروند گرجی نیز تائید شود .

در صورتی که اتباع خارجی در کشور گرجستان طی سال های زندگی مرتکب جرمی شده باشند نمی توانند اقامت این کشور را به دست بیاورند.

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان

شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل گرجستان

 جمع بندی

یکی از اهداف دانشجویانی که در کشور گرجستان تحصیل می ‌کنند دریافت اقامت پس از تحصیل در گرجستان است که به دلیل کم بودن هزینه های زندگی در گرجستان می باشد. همچنین کشور گرجستان در حال اقدام برای پذیرفته شدن در اتحادیه اروپا و عضویت در حوزه شینگن است که همین امر دارای مزایای زیادی برای شهروندان این کشور محسوب می شود.

دانشجویان که در این کشور تحصیل می کنند پس از ارائه مدارک مربوط به دریافت اقامت و دارا بودن شرایط، پس از یک سال می توانند برای دریافت پاسپورت کشور گرجستان و تابعیت این کشور اقدام کنند. خانواده دانشجو و همراهان وی نظیر همسر و فرزندان نیز می‌ توانند از طریق دریافت ویزای همراه و کارت اقامت، اقامت دائمی این کشور را به دست بیاورد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *