ازدواج در گرجستان

ازدواج در گرجستان

در مباحث قبلی درباره چگونگی اخذ اقامت از طریق ازدواج در گرجستان مطالبی را ارائه کردیم. اکنون قصد داریم توضیحاتی را درباره ازدواج بین المللی در گرجستان و مراحل انجام آن برای شما مطرح کنیم.

ثبت ازدواج بین المللی در این کشور در مدت زمان کوتاهی (حدود ۳ روز) امکان پذیر است؛ اما به دلیل اینکه سند ازدواج به زبان گرجی تنظیم می‌ شود، برای استفاده از آن در کشور های دیگر باید مدارک ترجمه شوند. دانشجویان خارجی می‌ توانند با ارائه کردن مدارک معتبر ازدواج خود در گرجستان، برای همسر خود نیز ویزای همراه دریافت کنند.

آپوستیل کردن سند ازدواج در گرجستان

کشور های عضو اتحادیه اروپا و آمریکا معاهده ‌ای را امضا کرده ‌اند که بر طبق آن، اگر هر مدرکی در یکی از کشور ها ترجمه شود و مهر آپوستیل داشته باشد، باقی کشور ها نیز این مدرک را قابل قبول می دانند و تأیید می کنند. به ترجمه سند ازدواج و آماده کردن آن بر طبق قوانین تمام کشور های اروپایی آپوستیل کردن می‌ گویند. همین امر باعث اعتبار بخشیدن به مدارک مربوط به ازدواج می شود.

قوانین ازدواج در گرجستان

·       گرجستان نیز مانند دیگر کشور های اروپایی، تنها یک بار اجازه ازدواج به شهروندان می دهد. اگر فردی تصمیم به ازدواج مجدد داشته باشد، باید ابتدا از همسر اول خود جدا شود.

·       ارائه پاسپورت و مدارک اولیه زوجین برای ازدواج ضروری است. البته افرادی که تراول داکیومنت داشته باشند نیز می توانند این مدارک را برای ازدواج ارائه نمایند.

·       ناگفته نماند قوانین خاصی برای ازدواج وجود دارد یعنی، افراد باید ثابت کنند این ازدواج واقعی است و به دلایلی مانند اخذ اقامت یا تابعیت، ازدواج صوری انجام نداده‌ اند.

مزایای ثبت سند ازدواج در گرجستان

دانشجویان ایرانی که تصمیم به ازدواج در این کشور می ‌گیرند از مزایای زیادی بهره مند می شوند.

1.     ایرانی‌ ها برای ورود به گرجستان نیاز به ویزا ندارند.

2.     امکان ترجمه سند ازدواج و استفاده از آن در سایر کشور ها وجود دارد.

3.     خانم ها در گرجستان نیاز به اجازه پدر برای ازدواج ندارند.

4.     انجام آزمایشات پزشکی برای ازدواج نیاز نیست.

5.     امکان دریافت تابعیت و انتقال آن به فرزندان حاصل از ازدواج

کشور گرجستان در همسایگی ایران قرار دارد. علاوه بر پایین بودن هزینه سفر به این کشور، عدم نیاز به ارائه شناسنامه نیز از دیگر مزایای ازدواج در کشور گرجستان است.

مزایای ثبت سند ازدواج در گرجستان

مزایای ثبت سند ازدواج 

سخن پایانی

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در گرجستان امکان پذیر است؛ اما ارائه مدارک نشان دهنده ارتباط عاطفی مانند عکس های قدیمی، مکاتبات و همچنین تأیید شهود نیز، مورد نیاز است. اگر مدارک تأیید شود، اتباع خارجی پس از یک الی دو سال می توانند برای اخذ تابعیت اقدام کنند.

البته تسلط به زبان گرجی و داشتن اطلاعات کافی درباره تاریخ و فرهنگ گرجستان نیز برای قانع کردن افسر سفارت و صدور اقامت نامه یا تابعیت کشور گرجستان ضروری است.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *