آشنایی با واحد پول کشور گرجستان

آشنایی با واحد پول کشور گرجستان

اگر قصد سفر به کشوری را دارید مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کنید ارز رایج آن کشور است که باید با خودتان  به سفر ببرید. آیا این ارز را باید در صرافی‌ها معاوضه و معادل سازی کنید؟ یا بدون انجام معادل سازی می‌توانید خرید و فروش انجام دهید. آیا در کشور مقصد با ارزی که در کشور شما رایج است خرید و فروش انجام می‌شود؟ این‌ها از مله مهم‌ترین و ضروری ترین نکاتی است که باید قبل از سفر به هر کشوری به آن توجه شود. اگر شما قصد سفر به این کشور زیبا را دارید بهتر است برای افزایش اطلاعاتتان تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی واحد پول کشور زیبا و بی‌نظیر گرجستان 

حتماً این نکته را می‌دانید که گرجستان زمانی جز اتحاد جماهیر شوروی ( روسیه کنونی ) بود و به طبع ارز رایج گرجستان نیز همان ارزی بود که در روسیه رایج بود که همان روبل بوده است. اما از سال 1991 یعنی بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، گرجستان اعلام استقلال کرد و به عنوان کشوری مستقل شناخته شد و در میان این اتفاقات واحد پول گرجستا نیز دستخوش تغییر شد.  در حال حاضر واحد پول کشور گرجستان لاری نامیده می شود. لاری از زمان جدا شدن گرجستان از اتحاد جماهیر شوروی تا کنون رایج شده است. واحد کوچکتر از لاری تتری نامیده می شود. واحد پول کشور گرجستان نیز مانند کشور آمریکا از دو واحد بزرگ و کوچک تشکیل شده است. واحد بزرگتر دلار و واحد کوچکتر سنت است.

به عنوان مثال صد تتر برابر با یک لاری می باشد.

ارز رایج کشور گرجستان را با نماد اختصاری GEL نمایش میدهند که این نماد مخفف واژه Georgia Lari است. یعنی لاری گرجستان مخفف شده واژه جورجیا و الهم مخفف کلمه لاری است. گفتنی از این نمایش تنها منحصر به کشور گرجستان است و هیچ کشوری تا به حال از این عنوان استفاده نکرده است.

معرفی واحد پول کشور زیبا و بی‌نظیر گرجستان 

معرفی واحد پول کشور زیبا و بی‌نظیر گرجستان

قیمت اجناس در گرجستان چگونه است؟

بیشتر اجناسی که در گرجستان مردم  به آن نیاز دارند با لاری خرید و فروش می‌شوند مانند کیف، کفش و… یعنی مردم برای خرید و فروش از واحد پول ملی یعنی لاری استفاده می کنند اما این نکته لازم به ذکر است که بدانید قیمت ماشین و ملک در گرجستان معمولا با دلار آمریکا نیز محاسبه می شود یعنی علاوه بر خرید و فروش لاری با دلار نیز این خرید و فروش انجام می‌شود.

اغلب رستوران‌ها نیز در منوی خود قیمت‌ها را با ارز رایج در کشورشان یعنی لاری محاسبه می‌کنند. به جز تعدادی از رستوران‌های خاص که قیمت آن به دلار است. به طور کلی می توان گفت بیشتر خرید و فروش هایی که در گرجستان انجام می‌شود با لاری است به جز تعداد محدودی از آن‌ها که آن هم به خاطر ورود مهاجران آمریکایی به این کشور است.

اسکناس های رایج در گرجستان

اسکناس های 1 لاری با زمینه آبی
اسکناس 2 لاری نارنجی
اسکناس 5 لاری قهوه ای
اسکناس 10 لاری سورمه ای
اسکناس 20 لاری قرمز و کهربایی
اسکناس 50 لاری سبز
اسکناس 100 لاری یشمی، قرمز، نارنجی
اسکناس 200 لاری نارنجی

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *