آشنایی با شرایط کشور گرجستان برای تحصیل

آشنایی با شرایط کشور گرجستان برای تحصیل

تحصیل در رشته پزشکی در این کشور به دلیل هزینه‌های مناسب و نسبتا کم  و هم‌چنین مورد تایید بودن مدرک این رشته ، دانشجویان زادی از سراسر دنیا به خصوص ایران را متوجه خود کرده است. همانطور که می‌دانید هزینه‌های تحصیل از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب کشور دیگر برای تحصیل است. گرجستان به دلیل امکانات خوب و هم‌چنین پایتخت زیبایی که دارد به یکی از قطب های جهان برای تحصیل تبدیل شده است . این ویژگی سبب شده تا دانشجویان از سراسر جهان ، این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در گرجستان

تحصیل در رشته های پزشکی، در کشورهای اروپایی در این سال‌های اخیر بسیار مورد توجه  دانشجویان جهان به خصوص ایرانی‌ها قرار گرفته است. کشورگرجستان دارای بهترین دانشگاه پزشکی در منطقه قفقاز است که با نام دانشگاه علوم پزشکی تفلیس یا TSMU شناخته شده است.

آشنایی با بهترین دانشگاه‌های گرجستان

دانشگاه تفلیس ( قفقاز ) گرجستان

اولین دانشگاه پیشنهادی برای تحصیل پزشکی در گرجستان مطمعنا دانشگاه قفقاز خواهد بود. این دانشگاه یکی از بهترین‌ها در زمینه‌ی تحصیل در رشته‌ علوم پزشکی مانند پزشکی و سایر رشته‌های محبوب و پر طرفدار است. دلایل زیادی برای انتخاب این دانشگاه جهت تحصیل وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها تعداد دانشکده های این دانشگاه و تنوع رشته ای که دارد است. در کنار این عوامل باید به امکانات بسیار خوب آموزشی در این دانشگاه نیز اشاره کرد . همانطور که گفتیم، دانشگاه قفقاز دارای دانشکده های پزشکی ، بیزنس ، توریسم ، مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر حقوق مدیریت اقتصاد ، دندان و مراقبت های پزشکی میباشد که از این حیث جز برترین دانشگاه‌ها به شمار می‌آید .
نکته : دانستن این نکته بسیار مهم است که دانشگاه قفقاز فاقد رشته‌ی دندانپزشکی ، داروسازی و پیراپزشکی است و صرفا خود رشته پزشکی در این دانشگاه ارائه می‌شود

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه قفقاز گرجستان

پزشکی: تحصیل پزشکی در گرجستان و در این دانشگاه 6 سال است و در هر سال ۶۵۰۰ دلار است.
رشته های لیسانس (کسب و کار  ، حقوق ، رسانه ، کامپیوتر ) : تحصیل در این رشته‌ها  4 سال طول می‌کشد و  بابت تحصیل باید هرسال ۵ هزار دلار هزینه کرد.
فوق لیسانس ها: برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاترکارشناسی ارشد و دکتری باید سالانه مبلغ  5 هزار دلار کنار گذاشت
دکترای تخصصی: دانشجویی که قصد دارد تحصیلات خود را فرا تر از ارشد و دکترا ببرد هزینه‌ی بیش‌تری را نیز باید متحمل شود که برآورد می‌شود این هزینه چیزی حدود 5 هزار دلار هر سال باشد. ضمناً طول مدت تحصیل در این مقطع 4 سال است.

دانشگاه اینترنشنال قفقاز  Caucasus International University
در ادامه به بررسی سایر دانشگاه‌های کشور گرجستان می‌پردازیم دانشگاه اینترنشنال (بین المللی) قفقاز یک دانشگاه خصوصی بوده و مجزا از دانشگاه قفقاز است . باید این موضوع را بدانید که دانشگاه بین المللی قفقاز اعتبار ، گستردگی و امکانات دانشگاه قفقاز را ندارد و عموما پیشنهاد نمیشود .اگر قصد تحصیل پزشکی در گرجستان را دارید ، پیشنهاد ما به شما همان دانشگاه قفقاز است.
حالا باهم هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را بررسی کنیم :

برای در خواندن در رشته‌ی پزشکی که ۶ سال به طول می انجامد، متقاضیان باید سالیانه هزینه‌ای معادل ۵ هزار دلار پرداخت کنند.
تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در  دانشگاه اینترنشنال قفقاز ۵ سال است و سالیانه ۴۲۰۰ دلار هزینه‌ی تحصیل برآورد شده است.
داروسازی یکی از پر طرفدارترین رشته‌ها بعد از پزشکی بین دانشجویان ایرانی است که ۴ سال طول می‌کشد و بعد از این زمان به دانشجو مدرک عطا می‌شود. برای تحصیل در این رشته  سالیانه ۳۵۰۰ دلار هزینه لازم است.
نکته : این دانشگاه از لحاظ داشتن سایر رشته‌های علوم پزشکی بهتر از دانشگاه قفقاز است.

دانشگاه جورجیا گرجستان
دانشگاه جورجیا یکی از موسسات آموزشی  در شهر تفلیس گرجستان می باشد. این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در گرجستان توصیه می‌شود. دانشگاه جورجیا کیفیت بالایی دارد، مساحت این دانشگاه بسیار بزرگ بوده و نزدیک به ۱۲ متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر ۱۰ نفر دانشجو تعبیه شده است و 90% دانشجویان این دانشگاه پس از فراغت از تحصیل مشغول به کار می‌شوند که با توجه به اقتصادگرجستان که بر پایه صنعت نیست ، می توان گفت این دانشگاه عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *