آب و هوای گرجستان

آب و هوای گرجستان

آب و هوای گرجستان در هر فصلی دلپذیر است؛ بنابراین هر شخص با توجه به سلیقه خود می ‌تواند در زمانی که تمایل دارد به این کشور سفر کند. برخی دوست دارند در آب و هوای متغیر فصل بهار به گرجستان سفر کنند و برخی دیگر که علاقمند به تفریحات زمستانی هستند، می توانند در زمستان از انواع ورزش های برفی در این کشور اروپایی لذت ببرند.

تأثیر جغرافیا بر شرایط آب و هوایی کشور گرجستان

اغلب مناطق کشور گرجستان کوهستانی هستند و همین امر موجب شده تا آب و هوای این کشور متأثر از این جغرافیا باشد. البته قرار گرفتن گرجستان در قاره اروپا و منطقه قفقاز و همچنین مجاورت با دریای مدیترانه به وضوح تأثیر خود را بر بارندگی ها و آب و هوای گرمسیری این کشور گذاشته است.

اما به طور کلی آب و هوای کشور در مناطق مختلف متفاوت است و در هر فصلی که به این کشور سفر کنید، آب و هوای معتدل و مناسبی را شاهد خواهید بود. البته ناگفته نماند که زمستان‌ ها در گرجستان بسیار پر برف و سرد هستند؛ بنابراین اگر علاقه ‌ای به سرما ندارید بهتر است در فصل های دیگری مانند بهار و تابستان که هوا معتدل تر است به این کشور سفر کنید.

بهترین شرایط آب و هوایی برای سفر به گرجستان

معمولاً گردشگران تمایل دارند در فصل ‌هایی به گرجستان سفر کنند که آب و هوای آن نه سرد باشد و نه گرم، به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است که در ماه‌ های می و ژوئن یعنی اوایل تابستان و یا ماه سپتامبر که اوایل پاییز است به گرجستان سفر کنید. چرا که در این زمان شرایط آب و هوای کشور برای گردشگری در طبیعت بکر و زیبای این کشور بسیار مناسب است.

گرجستان در فصل بهار

آب و هوا در فصل بهار در کشور گرجستان کاملاً متغیر است و ممکن است دمای هوا در شب بسیار کاهش پیدا کند؛ اما مشاهده مناظر زیبا و شکفته شدن طبیعت برای گردشگران بسیار جالب توجه است.

معمولاً فصل بهار در کشور گرجستان از اوایل ماه مارس آغاز می شود و بارندگی ها نیز بسیار در این فصل از سال زیاد است؛ اما اگر دوست دارید از تفریحات آبی استفاده کنید و سری به سواحل این کشور بزنید، توصیه می کنیم که در فصل بهار به خاطر سردی هوا به این کشور سفر نکنید و سفر خود را به تابستان موکول کنید.

گرجستان در فصل تابستان

آب و هوای کشور ، در فصل تابستان بسیار مطلوب گردشگرانی است که تمایل دارند به دریا بروند و به شنا و موج سواری بپردازند. با توجه به گرم بودن روز ها و خنک شدن هوا در پایان روز می ‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر توریست ها به این کشور و استفاده از سرگرمی های مناسب خانواده فصل تابستان است.

گرجستان در فصل پاییز

علاقمندان به طبیعت زیبا و رنگارنگ کشور مجارستان می ‌توانند در فصل پاییز که آب و هوای کشور رو به خنکی می رود برنامه سفر خود را آماده کنند. از آنجا که در فصل پاییز و اوایل ماه سپتامبر دمای هوا به تدریج کاهش پیدا می ‌کند، شرایط آب و هوایی برای مسافرت نیز بسیار مناسب و دلپذیر می شود.

گرجستان در فصل زمستان

در فصل زمستان آب و هوای کشور سرد و برفی است؛ اما بیشترین ماهی که در آن شاهد بارش برف خواهید بود ماه دسامبر است و پس از آغاز فوریه کم کم از سرمای هوا کاسته می شود.

گرجستان در فصل زمستان

گرجستان در فصل زمستان

گردشگران و علاقمندان به اسکی و تفریحات زمستانی می توانند در این فصل به کشور گرجستان مسافرت کنند؛ اما باید مراقب شرایط آب و هوایی و سرمای شدید مناطق کوهستانی باشند.

کلام آخر

معمولاً شرایط آب و هوای کشور گرجستان و میانگین دما در فصل های بهار بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد متغیر است و فرصت مناسبی برای دوستداران طبیعت است که در این کشور به گردش بپردازند.

در تابستان نیز بیشینه دما ۳۵ درجه سانتی گراد است و مناسب انواع تفریحات ساحلی است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم در فصل پاییز دما کاهش پیدا می کند و به ۱۸ درجه سانتی گراد نیز می رسد؛ اما کمترین میزان دما در گرجستان مربوط به فصل زمستان است که دما به ده درجه سانتی‌گراد می ‌رسد البته این دما در مناطق کوهستانی گاهی به زیر صفر نیز می رسد.

اشتراک

نظرات خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *